تلفن همراه، سوخت اصلي مغز را مصرف مي‌کند | بلاگ

تلفن همراه، سوخت اصلي مغز را مصرف مي‌کند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

کارشناسان علوم بهداشتي در آمريکا هشدار دادند که استفاده طولاني مدت از تلفن‌هاي همراه موجب مصرف قند كه سوخت اصلي مغز است، مي‌شود.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، متخصصان موسسه ملي بهداشت آمريکا در بررسي‌هاي خود نشان دادند که 50 دقيقه مداوم صحبت با تلفن همراه مي‌تواند فعاليت سلول‌هاي مغزي را در منطقه‌اي از مغز که به آنتن نزديکتر است تغيير دهند.

خبرگزاري رويترز در اين ‌باره گزارش داد، محققان مي‌گويند: ما مشاهده کرديم که در مغز افرادي که به مدت 50 دقيقه مداوم با تلفن همراه صحبت مي‌کنند در منطقه نزديک به آنتن، متابوليسم قند مغز افزايش مي‌يابد که نشانه فعاليت مغزي است. با وجود اين، دانشمندان آمريکايي تاکيد کردند که هنوز مشخص نيست اين تغيير فعاليت سلول‌هاي مغزي چه اثراتي بر روي سلامت انسان مي‌گذارد و اين بدان معني نيست که ميان ابتلا به سرطان و استفاده تلفن‌هاي همراه ارتباط وجود دارد.

به گفته پزشکان، اين نتايج نشان داد که تششعات ضعيف الکترومغناطيس تلفن‌هاي همراه مي‌تواند فعاليت مغزي را تغيير دهد، اما اين تحقيقات هيچ آگاهي جديدي در خصوص احتمال وجود ارتباط ميان سرطان و تلفن‌هاي همراه ارائه نکرد.

بنا بر گزارش رويترز، تلفن‌هاي همراه از اواخر دهه 1980 ميلادي وارد بازار شدند و امروز در تمام دنيا بيش از پنج ميليارد دستگاه تلفن استفاده مي‌شود.

 

 

 

 

631836_509.jpg

 

 

http://fekreno.org/

 

 

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 27 مهر 1395 ساعت: 7:46