استعاره هم اتاقی در درمان پذیرش و تعهد (اکت) ACT

ساخت وبلاگ
چکیده : دریا - استعاره هم اتاقی در درمان پذیرش و تعهد (اکت) ACT استعاره هم اتاقی در درمان پذیرش و ت... با عنوان : استعاره هم اتاقی در درمان پذیرش و تعهد (اکت) ACT بخوانید :
دریا - استعاره هم اتاقی در درمان پذیرش و تعهد (اکت) ACT
استعاره هم اتاقی در درمان پذیرش و تعهد (اکت) ACT
می‌خواهم پیشنهاد مفیدتری درباره اضطراب بدهم. به‌جای اینکه در صدد کاهش یا حذف اضطراب باشید، در مورد چگونه بهتر زیستن با آن فکر کنید. برای لحظه‌ای تجسم کنید دوران دانشجویی خود را سپری می کنید هم اتاقی دارید که اصلا از وی خوشتان نمی‌آید، لذا تمام تلاش خود را برای بیرون راندن وی از اتاق می‌کنید. همه تمرکز شما از درس خواندن و زندگی کردن برداشته شده و زمان و انرژی زیادی صرف بیرون راندن او از اتاق می کنید. تلاش شما تا به امروز هیچ فایده ای به همراه نداشته است. بی شک هم اتاقی شما نیز آرام ننشسته و هر کوششی را برای آزار شما انجام می‌دهد. حال از امروز تصمیم می‌گیرید که به مبارزه‌تان با وی خاتمه دهید و تمرکزتان را بر روی زندگی و درس‌تان بگذارید. مسلما در چنین شرایطی او نیز کمتر به دنبال آزار شما خواهد بود، هرچند هنوز هم از یکدیگر خوشتان نمی آید. پس از اندکی ممکن است متوجه شوید که وجود وی گاهی می تواند مفید هم باشد. اسم این هم اتاقی را “اضطراب” می‌گذاریم.
واقعیت این است که می‌توان احساس اضطراب داشت اما با اطمینان عمل کرد و این توانایی ما را به یکی از موضوعات کلیدی درمان پذیرش و تعهد سوق می‌دهد: دیگر تلاش نکنید تا احساساتتان را کنترل کنید و به‌جای آن سعی کنید حواستان به کاری که می‌کنید باشد. این تأکید بر عمل است که ACT مثل یک کلمه و نه مثل حروف A-C-T تلفظ می‌شود.
.: Weblog Themes By VatanSkin :.
دریا...
ما را در سایت دریا دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : شنبه 13 خرداد 1396 ساعت: 2:19